Рецепт: Ја подобрува крвната слика, помага при вртоглавица и главоболка


Кој има проблем со циркулација, главоболка, вртоглавица и недостаток на железо, треварите препорачуваат единствен рецепт. Лекот датира од стари времиња, а ...
| | веќе видена | слични

Совршена комбинација… 220 мл кокосово масло 110 гр посно сирење (што покремасто) 150 гр кокосови трошки 2 лажици какао прав цимет Кокосовото масло загрејте го ...
| | веќе видена | слични

Потребни состојки : 2 чаши брашно (1 чаша бело и 1 чаша интегрално) ½ лажичка сол 1 лажичка шеќер 20 г свеж квасец 2 лажици масло ½ чаша топла вода сечкани ...
| | веќе видена | слични

Кафето освен за уживање, се користи и за во кујната. Имено,меленото кафе е одличен пилинг за тело, но се користи и за загорени тави. Ставете мелено кафе во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 149 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 20 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 107 | | | веќе видена

Пејачот и композитор Димитар Андоновски, освои две награди за музика на 54. издание на македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ...
сите 48 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рецепт: Ја подобрува крвната слика, помага при вртоглавица и главоболка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: