Прво направи си земја, после прави си човек


Судските известувачи кои во изминатиот период ги следеа актуелните судски процеси велат дека минатата година ќе ја помнат по маратонските рочишта, долгите ...
| | веќе видена | слични

НОВОГОДИШЕН ПОВИК Драги луѓе, денес, во затворот Шутка се чуваат затворени луѓе, чиј што прекршок е тој што според критериумите на оваа власт ги изразиле ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 152 | | | веќе видена

За десетина дена владиниот предлог Закон за јавно обвинителство со кое треба да се реши статусот на СЈО ќе се најде пред пратениците на собраниска седница. По ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прво направи си земја, после прави си човек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: