Против А1 се води опасна разузнавачка операција

По острите реакции на опозицијата, на домашната и на меѓународната јавност, кои бараат да се овозможи непречено работење на нашата најгледана телевизија, на дело е штапска операција од разузнавачки карактер, чија цел е да се внесе раздор меѓу новинарите и сопственикот Рамковски и да се докаже дека телевизијата нема внатрешни капацитети да опстане. Власта води опасна разузнавачка операција за поткопување на внатрешните капацитети на телевизија А1, за да докаже дека таа нема сила да ја преживее до сега најголемата криза во својата безмалку дведецениска историја, дознава „Шпиц“ од добро известени извори. Главната цел на оваа операција е да се внесе раздор меѓу новинарите и сопственикот Велија Рамковски, за да се олесни и легитимира клучниот потег на операцијата - преземање на најмоќната телевизија од страна на неповикани „спасители“, чија задача би била да ја сменат уредувачката политика и да извршат кадровска чистка во редакцијата. Планот можеше да се „прочита“ уште во почетокот на викендот што измина, ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Против А1 се води опасна разузнавачка операција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: