Против А1 се води опасна разузнавачка операција

По острите реакции на опозицијата, на домашната и на меѓународната јавност, кои бараат да се овозможи непречено работење на нашата најгледана телевизија, на дело е штапска операција од разузнавачки карактер, чија цел е да се внесе раздор меѓу новинарите и сопственикот Рамковски и да се докаже дека телевизијата нема внатрешни капацитети да опстане. Власта води опасна разузнавачка операција за поткопување на внатрешните капацитети на телевизија А1, за да докаже дека таа нема сила да ја преживее до сега најголемата криза во својата безмалку дведецениска историја, дознава „Шпиц“ од добро известени извори. Главната цел на оваа операција е да се внесе раздор меѓу новинарите и сопственикот Велија Рамковски, за да се олесни и легитимира клучниот потег на операцијата - преземање на најмоќната телевизија од страна на неповикани „спасители“, чија задача би била да ја сменат уредувачката политика и да извршат кадровска чистка во редакцијата. Планот можеше да се „прочита“ уште во почетокот на викендот што измина, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 60 | | | веќе видена

Изјавите на претставниците на власта дека цензусот и не бил така битен за конечниот резултат на претстојниот референдум значат дека политичката борба ќе ...
сите 301 | | | веќе видена

Овен   Ќе успеете да направите промени во вашиот љубовен живот. Во попладневните часови ќе имате прекрасна средба со вашите пријатели. Дајте шанса на секого да ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Против А1 се води опасна разузнавачка операција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: