Portal 2 - Рецензија

Portal 2 - Рецензија Смешна, интелегентна и оригинална не се зборови кои често се употребуваат за да се опише некоја акциона игра од прво лице. Сепак, тие одлично ја опишуваа Portal од 2007. Се разбира истите зборови може да ја опишат и Portal 2. Но, Portal 2 не е било каква компјутерска игра. Слично како и нејзиниот предходник (и како и сите други Valveигри) се одликува со чист карактер, нешто, со што не може да се пофалат многу игри. Овој факт и овој пат ќе привлече голем број на фанови, кои се многу покреативни од вообичаено. The Orange Box во 2007-та година беше навистина несекојдневно доживување: невообичаено и идеалистично. Истовремено нудеше и најмногу за потрошените пари од било кој друг сличен производ во гејмерската историја, ако се земе во предвид пакетот на игри кој го нудеше: Half-Life 2, Half-Life 2: Episode 1 и 2, Team Fortress 2 и секако Portal. И покрај фактот што авантурите на Gordon Freemanи Team Fortress 2беа главниот дел од пакетот, сепак Portalбеше играта што ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 359 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 317 | | | веќе видена

Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 241 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 228 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 28 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Portal 2 - Рецензија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: