Погледнете ја новата скулптура на Мајка Тереза во Скопје


Жената која предизвика восхит во целиот свет ја нема, но тука се нејзините дела да сведочат дека некогаш одамна живеела една скромна калуѓерка со срце големо ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во источните делови, ...
сите 237 | | | веќе видена

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 72 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погледнете ја новата скулптура на Мајка Тереза во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: