Планинарењето кај Македонците зема се поголем замав - се зголемува бројот на љубители на природата

Планинарањето во земјава зема се поголем замав. И покрај тоа што некои тврдат дека станува збор за помодарство сепак изминативе години се зголемува бројот на ...
| | веќе видена | слични

Телевизијата е најчесто користен медиум од граѓаните за информирање ако се анализира волуменски вели Владо Рикаловски сопственик на Друштвото за истражување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица. ...
сите 161 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија.Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Планинарењето кај Македонците зема се поголем замав - се зголемува бројот на љубители на природата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: