Патување низ меридијаните и културите со Лав енд Ревенџ и Ромперајо на петтата вечер на ОФФест


На петтата, претпоследна вечер од ОФФест, МКЦ беше дом на нови, експериментални, фолклорни звуци од различни краеви на светот. Од Блискиот исток, од Либан, се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Проектот „Љубов и одмазда“ („Love and Revenge“) на либанскиот хип-хоп пионер Рејес Бек и визуелната уметница Ранда Мирза и концертот на „Ромпарео“ од Колумбија ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Унгарскиот бенд Сондорго, кој се смета за еден од водечките претставници на тамбурашката музика од Унгарија и Џамбо Агушеви дувачки оркестар од Македонија ...
| | веќе видена | слични

Останато

До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има ...
сите 302 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 146 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 90 | | | веќе видена

Германија нема да прифати никакви британски обиди за промена на условите за излегувањето на Велика Британија од Европската унија. Ова го најави германскиот ...
сите 98 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 51 | | | веќе видена

Северна Македонија и Албанија се подготвени. Во наш интерес е Западен Балкан да стане дел од заедницата, порача високата претставничка на ЕУ за надворешна и ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патување низ меридијаните и културите со Лав енд Ревенџ и Ромперајо на петтата вечер на ОФФест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: