Посетител на музеј паднал во уметничка инсталација на дупка која изгледа како обоен круг на подот


Како вистинска верзија на цртаните филмови, посетител на португалски музеј минатата недела се повредил откако згазнал во уметничка инсталација која потсетува ...
| | веќе видена | слични

Во кафулињата во градот Дахаб на полуосторовот Синај во Египет, секојдневно се повторува истата реченица меѓу бројните вљубеници во нуркањето - "ако тоа можело ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 251 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 277 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 55 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 115 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува социјална праведност, повеќе пари кај граѓаните и поголема помош за секое ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Посетител на музеј паднал во уметничка инсталација на дупка која изгледа како обоен круг на подот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: