Најголемите грешки кои повеќето ги прават на првиот состанок, а лесно можат да го изнервираат партнерот

2 копии

Овие работи не треба да ги правите додека сте на состанок, бидејќи и тоа како може да му пречат на партнерот/партнерката: Овие работи не треба да ги правите додека сте на состанок, бидејќи и тоа како може да му пречат на партнерот/партнерката:Гледање наоколуЖените не поднесуваат кога мажот покрај нив гледа во други девојки. Иако ви се чини дека тоа го правите дискретно, на женското око ништо не му бега и внимавајте да не си ја прокоцкате среќата за да ја пропуштите шансата да ја освоите девојката со која сте излегле на состанок.Телефонирање и објавување статуси на ФејсбукПостојаното гледање во мобилниот телефон, пишувањето СМС-пораки, објавување статуси на Фејсбук и проверувањето дали некој ве бара, остава впечаток дека сте незаинтересирани за личноста што е до вас. За тоа ќе добиете голем минус кај потенцијалната партнер-ка и автоматски ја губите шансата повторно да ја видите. Зборување за поранешниот партнерПрвиот состанок секако не е можност веднаш да ја отворите душата пред некој кој штотуку ...
| | веќе видена | слични

Нервозата пред да излезете на првиот состанок секогаш е присутна, а деновите пред состанокот ги поминуваме размислувајќи за тоа што да се облече, каква шминка и каква фризура да се направи. Притоа, наводно постои таа единствена боја која не треба да ја облечете на првиот состанок бидејќи тоа може негативнио да влијае врз личноста и да ве одбие. Станува збор за жолтата боја! A post shared by Samantha (@thenyblonde) on Jan 24, 2018 at 8:41am PST Веројатно станува збор за некој психолошки фактор, а жолтата боја очигледно лошо влијае на првиот впечаток, па затоа можеби е подобро да не ризикувате ако личноста ви се допаѓа.
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 144 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена

Лав Од сите огнени знаци, лавовите се најромантични. Тие имаат „најголемо срце“, а нивните врски се секогаш страствени и моќни. Иако многумина ги доживуваат ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголемите грешки кои повеќето ги прават на првиот состанок, а лесно можат да го изнервираат партнерот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: