Ова е одговорот на Honda на Fiat 500

Дали се сеќавате на Хонда N Concept_4 од ланскиот саем во Токио? Па, она што го гледате на сликата тука е последната производствена верзија на мал хечбек чија продажба е закажана во Јапонија оваа есен. Фотографиите стигнаа од брошурата што треба да го потпомогне лансирањето во Јапонија, а овие скенирани слики го откриваат екстериерот и ентериерот на новата Honda што веројатно ќе сака да му конкурира на Fiat 500 во сегментот на градски возила. Се уште постои дилема дали името на возилото е N-One (или N-1) бидејќи преводот е направен од јапонските брошури. Стил на N-One нè навраќа на оригиналната Хонда N серија на автомобили од 1960 и 1970-тите години, а особено N360, произведувана во периодот од 1967 до 1972 година. Внатре, N-1 се чини помалку ретро со долната половина на инструмент таблата што е скоро идентична како и онаа на неодамна лансираната N Box +, додека горниот дел е различен. Споделувањето на делови со JDM N Box + продолжува и под каросеријата бидејќи двата модели користат истата платформа и ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 70 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 258 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е одговорот на Honda на Fiat 500

Од:
До кого (е-маил):
Порака: