Отворена изложба на лични предмети на Ленин и Сталин

Отворена изложба на лични предмети на Ленин и Сталин Во Државниот музеј во главниот град на Русија е отворенас изложба со наслов „Саканите легеандарни водачи“ на која се изложени бисти и лични предмети на советските лидери Ленин и Сталин На оваа изложба можат да се видат до сега неизложени предмети на славните советски лидери Владимир Иљич Ленин и Јосеф Сталин, како и нивните скулптури изработени во време додека тие биле живи. Изложбата привлекува огромно внимание кај јавноста, бидејќи можат да се видат предмети што порано биле недостапни за јавноста.
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Даут-пашин амам во Скопје беше местото каде се собраа за да одговорат на прашањето „Зошто Европа?“. Опкружен од сликите на Адем Кастрати, германскиот министер ...
сите 136 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска оствари средба со потпретседателот на Европскиот парламент од Грција, Димитриос ...
сите 134 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворена изложба на лични предмети на Ленин и Сталин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: