Определени вицепремиерите во Владата

Скопје - Владата на Република Македонија. на седницата одржана денеска определи заменици на претседателот на Владата, информираат од владината прес служба. За заменик на претседателот на Владата е определен г-дин Зоран Ставрески, кој во исто време ќе ја врши и функцијата министер за финансии. За заменик на претседателот на Владата задолжен за европски прашања е определена г-ѓа Теута Арифи. За заменик на претседателот на Владата задолжен за економски прашања е определен г-дин Владимир Пешевски. За заменик на претседателот на Владата задолжен за спроведување на Рамковниот договор е определен г-дин Муса Џафери.
| | веќе видена | слични

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 233 | | | веќе видена

Оваа 2019 година ќе биде година на метеоролошкиот феномен ЕЛ НИЊО кој условува повисоки температури на воздухот но и почести временски непогоди. Во најголем ...
сите 162 | | | веќе видена

На денешната седница ДИК ги разгледала листите за Претседател на Република Северна Македонија од кандидатите Пендаровски, Силјановска – Давкова и Река, ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 199 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 80 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека казнени мерки наметнати врз царинските давачки на Кина можат да останат на сила подолг период, не ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Определени вицепремиерите во Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: