Opel Corsa наполни 30 години (+ Видео)

По четири генерации и речиси 12.000.000 произведени и продадени примероци, Opel Corsa го одбележува 30 роденден и присуството на пазарот. Од вкупната бројка на произведени автомобили, 9,3 милиони модели на Opel Corsa биле склопени во фабриката во Сарагоса, Шпанија, а останатите, околу 2,5 милиони во Ајзенах, Германија Како резултат на вака добрата продажба Corsa добива статус на популарно име во целата историја на Opel. Ако во предвид се земаат и реализираните ребрандирани претставници на Corsa кои се продаваа и во Латинска Америка (под името на Chevrolet), Австралија (Holden), Кина (Buick), произведените возила на моделот ја достигнуваат бројката од 20.000.000 единици. Во моментов, Opel Corsa се нуди три главни верзии-со три и пет врати, како и комерцијалниот Corsavan. Видео
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 253 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 91 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 70 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Opel Corsa наполни 30 години (+ Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: