Од незадоволни до лојални купувачи

При секојдневното пазарување, многу често се случува купувачите да се налутат, да се навредат и да одлучат повеќе да не се вратат во одредена продавница. Тоа може да се случи при купување производ што, според купувачот, не ја задоволил гаранцијата за квалитет или, пак, при купување производ чијшто рок на траење не е поминат, но тој е расипан. Секако дека купувачот не сака да се чувствува оштетен и може да дојде да го врати производот. Најлошото се случува кога наместо на љубезност наидува на отпор и расправија од страна на продавачот. За купувачот е доволно непријатно што треба да дојде повторно во продавницата и да го враќа производот, така што дополнителните непријатности можат само да придонесат тој никогаш повторно да не се врати во неа. Ова може многу често да се случи. Но, што треба да се направи за да се надмине недоразбирањето и купувачот кој има поплака на вашата работа или на производот да остане и понатаму ваш верен купувач? Можеме да генерализираме и да кажеме дека во човековата природа е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 166 | | | веќе видена

До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
сите 224 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 255 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 263 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 156 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од незадоволни до лојални купувачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: