Обвинет за убиство: Висок украински функционер наредил напад на новинарка, таа почина 4 месеци откако ја полеаја со киселина


Висок украински регионален функционер обвинет е денеска за организирање напад со киселина од кој почина антикорупциската активистка Катерина Ганџјук, рече ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На социјалните мрежи се појави видео, кое многумина остави без зборови, за начинот на кој функционираат работите во Украина. Во државата се уште има огромна ...
| | веќе видена | слични

Човек од обезбедувањето замолчи новинарка кој сакаше да му постави прашање на претседателот на Украина, Петро Порошенко. Погледнете го шокантното видео.  ...
| | веќе видена | слични

Човекот од обезбедувањето знае како на свој начин да ја замолчи новинарката која му поставува незгодни прашања на претседателот на Украина, Петро Порошенко. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Украинскиот претседател Петро Порошенко денеска изјави дека Русија се обидела да го блокира влезот на Македонија во НАТО. „Патот на Република Северна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Актуелниот украински претседател Петро Порошенко, кој од денеска е и официјално кандидат за претстојните претседателски избори, изјави дека „Русија се обиде да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 202 | | | веќе видена

Само претседателот на државата Ѓорге Иванов не го испочитува рокот за промена на името на дигитални записи, логoа, меморандуми, електронски комуникации, ...
сите 278 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 153 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинет за убиство: Висок украински функционер наредил напад на новинарка, таа почина 4 месеци откако ја полеаја со киселина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: