Новиот `ѕвер` Лукас на мета на англиските гиганти

Бразилската тинејџерска сензација, фудбалерот на бразилски Сао Паоло, Лукас предизивика голем интерес кај европските гиганти и покрај неверојатните барањата на бразилскиот тим за неговите услуги. Според англиските портали, Ливерпул и Тотнам сериозно ќе размислат за негов ангажман за време на јануарскиот преоден рок. Освен овие два тима, интерес пред почетокот на тековниот шампионат за услугите на Лукас пројави и римската волчица, чии тренер Луис Енрике е воодушевен од неговите можности. Иако има само 19 години, во Сао Паоло се надеваат на профит од неверојатни 23 милиони евра за неговите услуги, кои се разбира ќе останат само желба на челниците на клубот. Но се очекува доколку постои сериозен интерес неговата вредност да изнесува околу 15 милиони евра. Невројатно видео од способностите на Лукас:
| | веќе видена | слични

Останато

„Одлуката останува на вас, граѓаните на ПЈРМ, морам да кажам вака иако воопшто не ми се допаѓа кратенката ПЈРМ. Ако барав нешто од вас, тоа е во иднина да ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 83 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 23 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 143 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 125 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Бенелукс денеска во Сараево потврдија дека нивните земји како членки на Европската унија, силно ја поддржуваат европската ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот `ѕвер` Лукас на мета на англиските гиганти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: