Најскапиот рум

На еден фестивал во Европа беше претставен најаскапиот рум. Ова шише рум кое датира од 1940 година вреди над 54.000$. Тоа е едно од четирите неотворени шишиња од Wray and Nephew рум. Всушност некои од румовите кои се користени за да се направи овој рум се стари и повеќе од деведесет години. Јамајканската дестилатерија која го произведувала овојрум била принудена да ги напушти своите традиционални методи на правење на рум , поради големата побарувачка на овој рум за правење на коктелот Маи Таи. Поради тоа што овој рум е произведен од изгубена традиција, го прави исклучително вреден. Неодамна од дестилатеријата Havana Club е произведен рум за кој исто така може да се каже дека е најскап рум. Máximo Extra Añejo е најскапо продаден рум во Канада и претставува уште една мешавина на многу стари видови на рум. Дадени се на продажба само девет шишиња од овој рум. Wray and Nephew румот бил изложен на првиот фестивал за рум во Европа. Máximo Extra Añejo се продава во Торонто по цена од 2.000кандаски долари.
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на невообичаено топла воздушна маса која продира од јужните географски широчини, во текот на новата недела ќе имаме стабилно, суво и сончево ...
сите 254 | | | веќе видена

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Др. Гордана Силјановска – Давкова е редовен професор на Правниот факултет „Јустинијан Први“ по уставно право и политички систем.Силјановска беше министер без ...
сите 162 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп подготвен е првпат да употреби вето ако Конгресот биде против неговата објава за вонредна состојба долж границата со ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најскапиот рум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: