`S Moda` и Monica Bellucci, дуо кое остава без здив!

По примерот на своите колешки и таа одлучи да создаде свој бренд. Monica Bellucci или безвременската убавица како што светската јавност милува да ја нарекува, ја лансираше својата прва колекција шминка за светски познатиот бренд Dolce&Gabbana под името „True Monica“. Како што изјавила за модниот магазин "S Moda", испирацијата за истата ја добила од нејзината баба, која за неа претставувала поим за тоа како треба една жена да изгледа...Секогаш скоцнака од глава до пети, префинета гардероба, квалитетна шминка и сето тоа совршено ускладно...убаво но скромно. "Жените во Италија посветуваат многу време на физичкиот изглед, тие се флертувачки настроени, многу женствени. Иако стојам позади овој бренд јас не практикувам многу шминка. Користам нежна пудра, малку сјај за усни и маскара на трепките. И да овој совет е од мојата баба."– признала за списанието. За таа цел 48 годишната италијанска убавица, изработила и моден едиторијал во кој покрај другото користи производи од својата колекција...
| | веќе видена | слични

Моника Белучи грациозно позираше за S Moda. Облечена во креации на нејзините добри пријатели Долче и Габана, таа позираше пред фотоапаратот на Алваро Кортес.48-годишната Белучи неодамна лансираше колекција шминка за Dolce&Gabbana, „True Monica“, за која црпела инспирација од спомените за нејзината баба.-Имам слика од мојата баба како си нанесува кармин пред да оди в црква во недела. Беше многу пријатно да го гледаш тоа однесување, тоа време кое си го посветуваше себеси. Жените во Италија посветуваат многу време на физичкиот изглед, тие се флертувачки настроени, многу женствени – изјавила таа.Белучи споделила дека секојдневно не носи многу шминка. „Користам нежна пудра, малку сјај за усни и маскара на трепките“ – рекла таа во интервјуто за S Moda.
| | веќе видена | слични

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 176 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, не гледа одговорност кај МВР за бегството на Груевски. Тој вели дека Министерството за внатрешни работи постапи според законот. ...
сите 324 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 196 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 157 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 156 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`S Moda` и Monica Bellucci, дуо кое остава без здив!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: