Модерно време во кое забораваме на моќта на празниците и времето поминато со најблиските

Живееме во време поразлично од она во кое живееле нашите родители, баби и дедовци, и нашите претци. Порано се собирале на една голема трпеза, наздравувале и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Храброста на премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас реши долготраен проблем, кој ќе и овозможи на Македонија да се движи напред кон НАТО и Европската унија, ...
сите 563 | | | веќе видена

Демократите од Конгресот во САД ја одбија поканата на претседателот Доналд Трамп да учествуваат на работен ручек во Белата куќа да преговараат за блокадата на ...
сите 121 | | | веќе видена

Вчера во околу еден часот лавина се урнала на куќа со апартмани и хотел на скијачкото подрачје Рамзау ам Дахштајн во Австрија. Лавината се урнала и на засега ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Модерно време во кое забораваме на моќта на празниците и времето поминато со најблиските

Од:
До кого (е-маил):
Порака: