МЕНТАЛНА ГИМНАСТИКА: „Родителство“

Двапати месечно или секој втор вторник, ќе ви презентираме нови, авторски содржини, текстови по кои сме сигурни дека ќе ве замислиме, но во исто време ќе ви предизвикаме позитивни чувства. Нашиот нов соработник, Жаклина Димовска ќе се обиде да ве предизвика на една "партија" ментална гимнастика. Ќе можете и да се вклучите и Вие преку e-mail адресата: mentalnagimnastika@vox.mk ДЕЦАТА НЕ СЕ НАШИ НИЕ САМО ГИ ОТЕЛОТВОРУВАМЕ - нашите тела се потребни за материјализација на духот и за реализација на универзалната интелегенција. Кој колку од своето тело ке постигне, кој дел од овие мисии во својот живот е уникалноста дадена од тој Универзум и единственоста во правото на изборот како свесно Битие – човекот одлучува со што и со кој ќе се справува, на кој начин... И каков ќе биде неговиот начин и вид на живеење. ...ИНАКУ СОЗДАТЕЛОТ (УНИВЕРЗУМОТ) НИ ГИ ДАВА НА ДАР ЗА ДА ПОРАСНЕМЕ И НИЕ ПРЕКУ ФУНКЦИЈАТА РОДИТЕЛ, А ДЕЦАТА КАКО УЧИТЕЛИ! Затоа сакам да поставам едни сосема нови пристапи во градењето на семејството, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 214 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш имаат експлицитно видео клип кој секој момент може да осамне во јавноста. Пеачката и фудбалерот се снимале за време на се*с во ...
сите 170 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЕНТАЛНА ГИМНАСТИКА: „Родителство“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: