Завршува бербата на вишни во штипско-карбинскиот регион

Цените на доматите од оранжерии на големо во реонот на Сандански и Петрич паднаа на рекордни 50 стотини, или се купуваат по 15 денари за килограм, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Завршува бербата на вишни во штипско-карбинскиот регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: