Македонскиот актер по вторпат стана татко, а бебето доби уникатно име

2 копии
2 копии

Актерот Кирил Трајковски- Максим или попознат и како Марлон Брандо во музичките води, пред еден месец по вторпат стана татко на ќеркичка. Откако во месец јуни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонскиот актер по вторпат стана татко, а бебето доби уникатно име

Од:
До кого (е-маил):
Порака: