Македонска компанија е лидер во Европа во промоција на дигитална писменост

4 копии

Тимот на Цертиадриа кој има за цел да ја промовира потребата од дигиталните вештини постигна голем меѓународен успех. Нејзините вредности и напорен труд беа ...
| | веќе видена | слични

Македонската компанија „Цертиадриа“ што ја промовира потребата од дигитални вештини и дигитална писменост кај владини претставници, ја доби наградата „EU ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одолговлекувањето на разговорите за брегзит ќе има политичка и економска „цена“ за Унијата, па затоа Лондон треба да понуди јасен план за тој процес, изјави ...
сите 226 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ ...
сите 97 | | | веќе видена

Охрид, 19. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло време во утринските часови со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонска компанија е лидер во Европа во промоција на дигитална писменост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: