Македонците од Малта згрозени што „Заев поразот го претставува како успех“

Македонска заедница во Малта најостро го осудува договорот што премиерот Зоран Заев го склучил со неговиот грчки колега Алексис Ципрас, посебно тоа што ...
| | веќе видена | слични

Македонската заедница на Малта најостро го осудува последниот потег на премериот Зоран Заев со кој буквално го погази и поништи светото македонско име за кое ...
| | веќе видена | слични

Останато

Демонстрантите кои се против Преспанскиот Договор и против промената на името, ја блокираа улицата пред Собрание. Бројот на демонстранти беше многу мал. ...
сите 31 | | | веќе видена

Вага (23.09 – 22.10) Трудете се да најдете вистински и проверени деловни партнери кои би можеле да ви обезбедат материјална безбедност. Постои некоја ...
сите 73 | | | веќе видена

Капитални инвестиции нема, а Владата продолжува редовно да се задолжува на домашниот пазар. Министерството за финансии за утре има закажано аукција на хартии ...
сите 130 | | | веќе видена

Во телевизиската најава на ABC нагласено е дека во разговорот немало забранети прашања. Меланија Трамп, првата дама на Соединетите Американски Држави, е веќе ...
сите 40 | | | веќе видена

Кабиб Нурмагомедов беше далеку подобар ривал од Конор МекГрегор во октагонот и повеќе од заслужено славеше во УФЦ борбата која се одржа во Лас Вегас, а иако во ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонците од Малта згрозени што „Заев поразот го претставува како успех“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: