Играч од академијата на Барса ќе е замена за Иниеста, Валверде смета дека потпирањето на младите е круцијално

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде потврди дека ќе продолжи да го надгледува подемот на младинците на тимот во популарната академија Ла Масија. Постоеше ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот ас, Андрес Иниеста по завршувањето на соработката со Барселона се пресели во Јапонија каде со внимание се следат сите негови акции, голови, потези во ...
| | веќе видена | слични

Од таборот на Барселона покажаа дека знаат во своите школи да ги учат младите таленти на фудбал, но и на однесувањето на теренот. На натпреварот во рамките од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 80 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 84 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 211 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 227 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 186 | | | веќе видена

Поплавите се очекува да почнат утре, поради што граѓаните во потенцијално поплавените делови треба да ги напуштат нивните домови уште денеска Илјадници жители ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Играч од академијата на Барса ќе е замена за Иниеста, Валверде смета дека потпирањето на младите е круцијално

Од:
До кого (е-маил):
Порака: