Мадрид забрани 32% од автомобилите во некои делови од градот


Едни од поголеми загадувачи на воздухот се издувните гасови од старите возила кои се увезени во последните 5 години. Овој увоз на половни воозила беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главниот град на Шпанија, Мадрид ќе ги забрани старите автомобили за да се намали загадувањето на воздухот. Мадрид го следеше примерот на Лондон, Париз, Берлин ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во Албанија стапува во сила забраната за увоз на автомобили постари од десет години. Во земјата ќе може да се увезуваат возила кои исполнуваат стандард „Евро ...
| | веќе видена | слични

Мадрид го покрена механизмот со кој се забранува сообраќај во центарот на градот во деновите кога има високо загадување на воздухот. Со забраната се ограничува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 145 | | | веќе видена

На денешната, 140 редовна седница на Владата на РСМ го назначи амбасадорот, проф. д-р Ѓорѓи Филипов за координатор на Меѓународната група на експерти од ...
сите 185 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 98 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мадрид забрани 32% од автомобилите во некои делови од градот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: