Мадрид забрани 32% од автомобилите во некои делови од градот


Едни од поголеми загадувачи на воздухот се издувните гасови од старите возила кои се увезени во последните 5 години. Овој увоз на половни воозила беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главниот град на Шпанија, Мадрид ќе ги забрани старите автомобили за да се намали загадувањето на воздухот. Мадрид го следеше примерот на Лондон, Париз, Берлин ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во Албанија стапува во сила забраната за увоз на автомобили постари од десет години. Во земјата ќе може да се увезуваат возила кои исполнуваат стандард „Евро ...
| | веќе видена | слични

Мадрид го покрена механизмот со кој се забранува сообраќај во центарот на градот во деновите кога има високо загадување на воздухот. Со забраната се ограничува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Денеска не очекува облачно време со врнежи од снег кои во западните и јужните делови ќе формираат снежна покривка. Од сабота врнежите во пониските места ќе ...
сите 294 | | | веќе видена

Вработените од Клиничкиот центар половина час ја блокираа наплатната каса. Освен поништување на одлуката за покачување на паркингот, побараа и рамномерно ...
сите 147 | | | веќе видена

Известувањето за годишното обраќање на шефот на државата веќе е доставено до Собранието на Република Македонија. Ова ќе биде последно обраќање на Иванов како ...
сите 139 | | | веќе видена

Нова сообраќајна несреќа, во која повторно животот го загубија мигранти, се случи рано утрово на автопатот „Егнатиа“ меѓу грчките градови Кавала и Ксанти во ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мадрид забрани 32% од автомобилите во некои делови од градот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: