Битола во ритамот на „Локум фест-музика и традиција 2018“

Еден од начините да се привлечат туристи во Битола е да се презентира културното богатство и традицијата со кои Битола располага. Деновиве Старата битолска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, соопшти дека партијата денеска поднесува кривични пријави против претседателот на Собранието, Талат Џафери, ...
сите 384 | | | веќе видена

Огњен Врањеш, фудбалерот на Андерлехт и репрезентативец на Босна и Херцеговина овие денови е во центарот на јавноста порад секс скандалот што изби со пејачката ...
сите 162 | | | веќе видена

За време на викендот, вакциналните пунктови ќе работат од 7.30 до 13 часот. Од понеделник пунктовите ќе продолжат да работат во две смени од 7.30 до 19 часот. ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битола во ритамот на „Локум фест-музика и традиција 2018“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: