Културно-забавна - Здена гостува во Скопје

Култното име од хрватската сцена, Лутајучи диџеј Здена, односно Зденко Фрањиќ, ќе настапи вечерва во кафулето „Браво“ во Скопје, со почеток во 21 часот. Тој по 15 години, повторно гостува во земјава. Здена ќе пее, ќе рецитира и ќе промовира два документарни филма. Според најавата за настанот, тој ќе очекува и материјали од други автори за издавање за загрепската независна издавачка куќа „Слушај најгласније“. Здена важи за една од главните личности на хрватската независна сцена. Неговата „Слушај најгласније“ до сега има издадено повеќе од 200 плочи, касети, цедеа, емпетри-изданија, меѓу кои се и изданија на „Мајке“, „Бамби молестерс“ и други.
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 192 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - Здена гостува во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: