Културно-забавна - Парфем сомирис на кари

Парфимеријата „Есеншали ми“ почнала со производство на серија мириси кои потсетуваат на индискиот зачин кари. Новата линија парфеми ја нарачало списанието „Бритиш кари клабс чет“ - специјализиран електронски весник за љубителите на јадења со кари. Парфимеријата наскоро на пазарот ќе пласира пет мириси за жени и за мажи кои ја содржат аромата на познатата индиска мешавина од зачини. Производителот вели дека нема да претерува со јачината на мирисот додавајќи дека карито ќе се чувствува, но не премногу силно. Тие се надеваат дека парфемите кои на пазарот ќе се појават ова лето ќе ги поттикнат луѓето повеќе да консумираат јадења зачинети со кари. - Сите знаеме дека мирисот е силен поттикнувач на апетитот, па се надеваме дека овие нови мириси ќе ги натераат луѓето да појдат до блискиот ресторан и да нарачаат оброк со кари - додаде претставник од списанието што ја осмисли оваа интересна серија парфеми.
| | веќе видена | слични

Останато

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 214 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - Парфем сомирис на кари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: