Културно-забавна - Коле Манев изложува во Дижон

„Творештво без граници“ е именувана изложбата која денеска ќе биде отворена во галеријата „Болена“ во Франција, а на која покрај тројца сликари од Франција, учество ќе земе и македонскиот ликовен уметник Коле Манев. На изложбата пред ликовната публика во Дижон, Манев ќе се претстави со десет свои дела, шест масла на платно и четири гваша. Изложбата ќе биде отворена до крајот на јули
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - Коле Манев изложува во Дижон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: