Концерт на „Калашима“ на „Скопско лето“


ЦУКС ги потсетува граѓаните дека поради градежните активности за реконструкција на коловозот на дел од ул. "Ѓорче Петров" во Скопје и тоа на потегот од ...
| | веќе видена | слични

Возењето на камиони со приколка вообичаено е машка работа. Но, има и жени кои го прават тоа. Впрочем, не е ни лесно да се вози транспортер со приколка и стока, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Расфрлано ѓубре и отпад и лоша миризба од истото- ова е сликата на скопската улица „Скупи“ кај Психијатриската болница Бардовци. Наместо слободно да се движат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фасадата на зградата на „Пелагонија“ во центарот на градот и годинава ќе стои соголена оти Град Скопје уште нема идејно решение за враќање на нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Пасторот на Евангелската црква Филип Иванов преку фејсбук статус ги опиша вчерашните случувања во главниот град. Тој својот статус го започна со зборовите ...
| | веќе видена | слични

Еден ден по „Парадата на гордоста“ и „Сведоштво за семејството“, додека ги сумираме сите импресии, ние ја пронајдовме правата гордост на Скопје: Фото: Оффнет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 505 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 161 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 432 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 197 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Концерт на „Калашима“ на „Скопско лето“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: