Концерт на АКУД „Мирче Ацев“ во АРМ по повод 70 години постоење

6 копии

Aкадемското културно-уметничко друштво „Мирче Ацев“ на 20-ти мај во Домот на АРМ ќе одржи целовечерен свечен концерт, по повод одбележувањето на 70-годишнината ...
| | веќе видена | слични

Кога децата доаѓаат на училиште со предзнаење за буквите, фондот на букви што ги знаат е различен и се движи од неколку букви до речиси сите, но проблемот е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 445 | | | веќе видена

аферата со пратеникот Павле Богоевски и неговиот разговор во кој нарачува „пола за 2.500 денари“ не стивнува. Од првиот ден од појавувањето на видеото во кое ...
сите 211 | | | веќе видена

По одличниот настап на полуфиналната вечер на Тамара на годинешниот „Евросонг“, поддршка за неа пристига од целиот балкан.Нејзините колеги од Македонија на ...
сите 182 | | | веќе видена

Миле Бошњаковски официјално ги потврди информациите дека портпаролската позиција во владата ја менува со првата функција во тимот на новиот претседател – шеф ...
сите 97 | | | веќе видена

Според документот се дозна каде се родило кралското бебе. Арчи харисон Маунтбатен Виндзор е роден во приватната болница Портланд во Вестминстер. За потребите ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Концерт на АКУД „Мирче Ацев“ во АРМ по повод 70 години постоење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: