Која храна е најдобра за здрави гради и здрава вагина?

Според научниците, постојат одредени намирници кои навистина се заштитници на женските интимни делови, па во продолжение следат намирниците ги чуваат градите и вагината на жената и кои треба редовно да се конзумираат. Пробиотски јогурт Научниците велат дека пробиотските јогурти се исхрана број еден за здрава вагина. Тие содржат низа на добри бактерии кои го одржуваат балансот и не дозволуваат да се развиваат бактериски инфекции во вагината, но и на други места во телото. Ореви Оревите се здравје за градите, велат научниците. Во студијата со стаорци, покажува дека стаорците кои биле хранети со ореви имале за половина, па и повеќе, помал ризик да заболат од тумор на дојка за разлика од останатите. Кафе Според научниците идеално е 12 грама кафе дневно, можеби звучи смешно, но оваа количина може значително да го намали ризикот од појава на агресивен тумор на градите. Вода Водата е неизмерно важна за целиот организам па и за овие регии. Водата ќе го подобри лубрифицирањето на вагината, ќе ги неутрализира ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во изминатите неколку недели, парада високи западни официјални лица поминаа низ Скопје, скромниот главен град на малата Република Македонија, која е помала од ...
сите 227 | | | веќе видена

Повторно тензично на судскиот процес. Обвинетиот Игор Југ вербално ги нападна судијката Добрила Кацарска и сведокот Агим Нухиу и потоа стана од столчето ...
сите 168 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 224 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Вчера во Општина Демир Капија, имаше теренска посета Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ заедно со својот тим.– Согласно контактите кои што ги имав со ...
сите 210 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која храна е најдобра за здрави гради и здрава вагина?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: