Кочанските рибари пуштија 300 килограми крупен крап во браната Гратче

11.05.2018 Членовите на спортско риболовното здружение “Кочански рибар“ извршија уште едно порибување на акумулацијата Гратче, при што беа пуштени примероци од крупен крап. Ова е петта акција за збогатување на рибниот фонд откако Здружението ја презеде концесијата за браната, со што тоа го продолжува своето успешно работење и остварување на законските обврски. Рибата е набавена од сертифициран рибник и репроцентар од Неготино со кој и досега кочанските рибболовци имаа успешна соработка. Притоа потрошени се околу 70 илјади денари, сопствени средства собрани од членарина, од продажба на риболовни дозволи и од други извори.
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 177 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 51 | | | веќе видена

Пејачот и композитор Димитар Андоновски, освои две награди за музика на 54. издание на македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кочанските рибари пуштија 300 килограми крупен крап во браната Гратче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: