Запознајте го вистинскиот Хулк: Го сметаат за најсилниот човек на светот, а на Инстаграм е ѕвезда

Сајад Кариби има 25 години, а неговото тело е огромно и најмногу се состои од мускули. Секојдневно прави „селфи“ кои ги објавува на Фејсбук и на Инстаграм, ...
| | веќе видена | слични

Бројот на интернет корисници во Кина, кој е највисок во светот, се зголеми за 5,6 отсто во 2017 година, со 772 милиони луѓе во декември, повеќе од бројот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 372 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 180 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 681 | | | веќе видена

Во продолжение ја гледаме атмосферата во дел од нив, но и од Мелбурн Австралија каде Македонците се организираа за одбележување на овој  верскиот празник.
сите 259 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишната гимназијалка Јована Лепосавиќ прва доплива до светиот крст денеска во Земун, јавуваат српските медиуми. Младата белграѓанка која пред ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запознајте го вистинскиот Хулк: Го сметаат за најсилниот човек на светот, а на Инстаграм е ѕвезда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: