Најсреќното куче на светот


Фотографиите се дело на 20-годишната Кендис Седиган која ужива во фотографирањето на златниот ретривер Чемп. Секогаш весел и фотогеничен, 10-годишниот Чемп изгледа задоволен од убавиот живот опкружен со пеперутки, цвеќиња, меурчиња, есенски лисја..
| | веќе видена | слични

Новата рекламна кампања за најновата декоративна козметика на модната куќа „Викторија Сикрет“ моќно ни ја претстави совршената Кендис Свенепол која дефинитивно изгледа неодоливо. Заводливата Кендис блеска на фотографиите. Ликот е акцентиран со светло руменило, розова боја на сјај за усни и маскара која дава волумен.
| | веќе видена | слични

Погледнете како малиот Винсент Фредериксон ја имитира минатогодишната победничка на Евровизија швеѓанката Лорин По скоро една година вежбање, ова детенце успеало да ги научи скоро сите покрети на швеѓанката Лорин. Погледнете:
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 306 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 247 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 206 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 292 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најсреќното куче на светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: