Девет номинации за Кети Пери за MTV наградите

Британската поп ѕвезда Кети Пери доби најмногу, вкупно девет, номинации за овогодишните MTV музички и видео награди Ексцентричната и минатата година најнаградена поп пејачка Лејди Гага годинава е номинирана во само три категории. Деветте номинации за 26-годишната Пери е врв на исклучително успешните изминати 12 месеци, во текот на кои ги нанижа хитовите „California Girls“, „Teenage Dream“ и „Firework“. Последниов хит на Пери, која од непозната пејачка на госпел се претвори во секси поп ѕвезда, е номиниран во две категории: најдобро видео за оваа година и најдобро женско видео. Најпопуларната британска пејачка Адел, чиј втор албум „21“ е најпродаван на светот во оваа година, има седум номинации и сите седум се за хит синглот „Rolling in the Deep“. Раперот Кенји Вест е најуспешен помеѓу машките изведувачи, со седум номинации за футуристичкото видео во кое се појавува заедно Кети Пери, како и за видеата за неговите песни „All of the Rights“ и „Power“. Музичките награди на MTV ќе бидат доделени на церемонијата ...
| | веќе видена | слични

Американската поп ѕвезда Katy Perry оваа година има најмногу номинации за MTV Video Music Award. Меѓу номинациите се и онаа за видео на годината за песната „Firework“, за најдобро поп видео и најдобри специјални ефекти. Британската пејачка Adele и Kanye West имаат по седум номинации, додека меѓу кандидатите за награди се и Lady Gaga, Beyonce и Bruno Mars. MTV Video Music Awards ќе се одржат на 28. август во Лос Анџелес. (Крај)
| | веќе видена | слични

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 188 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 64 | | | веќе видена

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан. Од ЈП Македонија пат информираат дека забраната е ...
сите 225 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 202 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на Нова Демократија Киријакос Мицотакис се откажа од барањето за гласање недоверба на владата на Ципрас. Партијата најавуваше дека на секој начин ќе се ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девет номинации за Кети Пери за MTV наградите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: