Извештај на Мајкрософт за сајбер просторот: Ирска, Јапонија и САД меѓу најбезбедните

6 копии

Phishing и оваа година се третира како голема закана, а во 2018 е забележан зголемен ризик од напади врз развојот и процесот на надоградба на софтвер. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 172 | | | веќе видена

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до ...
сите 170 | | | веќе видена

Работните групи на власта и опозицијата денеска не успеаја да се усогласат околу Законот за јавното обвинителство со кој треба да се реши и идниот статус на ...
сите 184 | | | веќе видена

Бев во посета на кичевската населба Ламели. Имаме тешко секојдневие, незнаење на власта и огромна неспособност. Имаме неправда на секој чекор, напиша лидерот ...
сите 171 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извештај на Мајкрософт за сајбер просторот: Ирска, Јапонија и САД меѓу најбезбедните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: