Изгледи за светската економија во годината на свињата

Лидс Јунајтед на македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски денеска доживеа непријатен пораз пред своите фанови и тоа од Шефилд Јунајтед, директниот ривал за ...
| | веќе видена | слични

Ексклузивна соработка во која Фактор ќе објавува ставови и колумни на професори од престижниот универзитетот Шефилд почнува медиумот од денеска. Првата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск вечерва во изјава за Телма рекол дека не се надева дека на работната вечера ќе се постигне договор за ...
сите 1477 | | | веќе видена

Повторувајќи ја пресметката од минатосезонското финале во Лигата на шампионите, Веспрем викендов го пречекува Вардар во „Веспрем арената“ во првата фаза од ...
сите 148 | | | веќе видена

,,Европскиот совет го поддржува договорот за повлекување на Велика Британија од Европската унија, како и од Европската заедница за атомска енергија. Врз основа ...
сите 323 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изгледи за светската економија во годината на свињата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: