Се остварија прогнозите на Иван Исцелител за победата на ВМРО-ДПМНЕ на изборите !


Се остварија прогнозите дадени од нашиот познат Иван Исцелител, дадени пред неполн месец за еден македонски портал. Според неговите прогнози, ВМРО-ДПМНЕ ке освои уште еден пратенички мандат, а воедно и дека моменталниот претседател на државата Ѓорѓе Иванов ке добие уште 5 годишен мандат да ја води државата. Од неофицијални изводи дознаваме дека голем дел од моменталните високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ се кај Иван, за да му се заблагодарат за точните прогнози, и воедно да го почестат. Од Министерството за Култура, за годинава планирааат реставрација и обнова на старите бараки во кои што Иван ги обавува своите исцелителски обреди. Според најавите од министерството, целосната обнова се планира да биде завршена во втората половина од оваа година.
| | веќе видена | слични
2 копии

На социјалната мрежа, тој напиша дека Македонија треба да се гордее со него бидејќи телевизијата Русија тудеј ќе ја пренесува репортажата за него снимена во Полска, на сите светски јазици а истата ќе ја проследат 3 милијарди луѓе.
| | веќе видена | слични

До нашата редакција пристигна маил од Иван Исцелител, во кој вели дека е снимена репортажа за него и неговата моќ, а истата ќе се пренесува на националната телевизија ТТВ Полска. Тој вели дека исто така и телевизијата Русија тудеј ќе ја пренесува репортажата за него на сите светски јазици, и други балтички земји ќе ја пренесуваат истата, а ќе ја проследат 1-3 милијарди луѓе. -Македонија гордеј се со твојот син Иван, сите Македонци треба да се гордеат што го имаат Иван во Македонија… Бог нека ја благослови мојата родна земја Македонија и мојот братски народ, е само извадок од пристигнатиот меил до нашата редакција.
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 110 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 64 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 132 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 178 | | | веќе видена

ТВ21 од унгарската Амбасада во Тирана побара одговор на прашањето дали кај нив е побаран азил од страна на Никола Груевски, а тие ни одговорија дека се без ...
сите 395 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се остварија прогнозите на Иван Исцелител за победата на ВМРО-ДПМНЕ на изборите !

Од:
До кого (е-маил):
Порака: