Колку источниот регион има потенцијал за развој на туризмот ???

2 копии

Центарот за развој на Источен плански регион денес одржа работилница насловена „Утврдување на стратешката рамка и одредување на активности за Акцискиот план повеќе на КаналПлус.мк
| | веќе видена | слични

Центарот за развој на Источен плански регион денес одржа работилница насловена „Утврдување на стратешката рамка и одредување на активности за Акцискиот план“. Денес единаесетте општини кои се вклучени во источниот плански регион се задржаа на прашањето колку овој регион има потенцијал за развој на туризмот. Идејата на денешниот настан кој е на иницијатива на неколку невладини организации во соработка со Факултетот за туризам и бизнис логистика од Охрид и неколку стручни лица од Скопје, Битола и Охрид е да се пристапи кон изработка на стратешки документи кои ќе ги дадат вистинските правци на развој на туризмот. Но колку развојот на бањскиот туризам може да придонесе за зголемен профит во овој регион? Повеќе за ова прочитајте на веб порталот на Канал Плус Телевизија.
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 397 | | | веќе видена

Под влијание на Медитеранскиот циклон ОЛИВИЈА до крајот на денов ќе имаме облачно време со врнежи од дожд во најголемиот дел од државава додека на повисоките ...
сите 247 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 254 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 281 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 115 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 199 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува социјална праведност, повеќе пари кај граѓаните и поголема помош за секое ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку источниот регион има потенцијал за развој на туризмот ???

Од:
До кого (е-маил):
Порака: