Дали политичките партии ќе се финансираат од буџетот?


Кога станува збор за начинот на финансирањето на политичките партии во Македонија, проблемот не лежи во Законот туку во начинот на неговото имплементирање - ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Законот за финансирање политички партии е усогласен и пратен во Собрание, а предлогот е партиите да се финансираат само со државни пари. Скептиците за овој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако нема цензус, а на референдумот мнозинството граѓани се изјаснат „за“ Договорот со Грција и влез во ЕУ и НАТО, тоа ќе биде земено предвид и процедурата ќе ...
сите 68 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 85 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 213 | | | веќе видена

Ниту СДСМ не остана без реакција на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ, па партијата на власт испрати соопштение со кое покрај тоа што се брани од нападите на својот ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали политичките партии ќе се финансираат од буџетот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: