Intel 750 – SSD од иднината

Интел во минатиот период постави нови стандарди како на полето на потрошувачките ССД-а така и на полето на серверските ССД-а каде и денес доминираат како најстабилни и најдоверливи решенија. Нивното DC P3700 е стандард за серверската средина и е едно од најзастапените решенија пред се заради сигурноста на податоците и издржливоста на компонентите. Базирано на истиот производ се разбира со одредени измени, Интел конечно се реши да се појави и со решение за големата маса на потрошувачи. Intel 750 ќе се продава во 2 големини, од 400 и од 1.200 гигабајти (1.2 TB). Доаѓа во две форми со различна можност за конекција и тоа SFF8639 и PCIe 3.0 X4. SFF8639 е нов стандард кој ќе стане повеќе застапен во иднина и заедно со PCIe 3.0 X4 постојат само на поновите плочи и чипсети. Драјвовите се бутабилни само на Z97 и X99 плочи откако ќе се направи надградба на биос-от. Овие драјвови и нема логика да се возат на постар хардвер. На Z97 еден ваков драјв би го лимитирал системот да може да користи само една графичка картичка, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Адвокатот на Груевски, Димитар Дангов за ТВ21 рече дека нема сознание каде се наоѓа неговиот клиент. Тој не сакаше да даде изјава, но писмено ни одговори дека ...
сите 272 | | | веќе видена

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 181 | | | веќе видена

Групацијата „Македонија блокира“ денеска до пратениците поднесе барање да не гласаат во понатамошната постапка за уставни зимени во Собранието. Најавија и дека ...
сите 101 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 133 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Медиумската куќа Си-Ен-Ен поднесе тужба против Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп поради одземање на новинарската акредитација на ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Intel 750 – SSD од иднината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: