Intel 750 – SSD од иднината

Интел во минатиот период постави нови стандарди како на полето на потрошувачките ССД-а така и на полето на серверските ССД-а каде и денес доминираат како најстабилни и најдоверливи решенија. Нивното DC P3700 е стандард за серверската средина и е едно од најзастапените решенија пред се заради сигурноста на податоците и издржливоста на компонентите. Базирано на истиот производ се разбира со одредени измени, Интел конечно се реши да се појави и со решение за големата маса на потрошувачи. Intel 750 ќе се продава во 2 големини, од 400 и од 1.200 гигабајти (1.2 TB). Доаѓа во две форми со различна можност за конекција и тоа SFF8639 и PCIe 3.0 X4. SFF8639 е нов стандард кој ќе стане повеќе застапен во иднина и заедно со PCIe 3.0 X4 постојат само на поновите плочи и чипсети. Драјвовите се бутабилни само на Z97 и X99 плочи откако ќе се направи надградба на биос-от. Овие драјвови и нема логика да се возат на постар хардвер. На Z97 еден ваков драјв би го лимитирал системот да може да користи само една графичка картичка, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Само оние што ќе гласаат „за“ или „против“ во недела ќе учествуваат во одлуката за иднината на Македонија. Бојкотот не се калкулира никаде, порачаа вчера ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Intel 750 – SSD од иднината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: