Индиски фотограф прашува дали кравите се поважни од жените

Една генерација откако членките на феминистичкиот уметнички колектив „Герила грлс“ од Њујорк ги ставија своите маски на горили, укажувајќи на родовата и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Британската полиција вечерва соопшти дека ослободила еден од шестемина приведени под сомнеж за поврзаност со нападот во лондонското метро во петокот, без да ...
сите 208 | | | веќе видена

Два дена по катастрофалниот земјотрес во Мексико, при што загинаа најмалку 230 лица, спасувачките тимови воспоставија контакт по телефон со деца, затрупани под ...
сите 42 | | | веќе видена

СДСМ и Зоран Заев свесно ја прекинаа изградбата на клиничкиот центар, еден од поголемите капитални проекти во здравството, за кои ВМРО-ДПМНЕ обезбеди средства ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индиски фотограф прашува дали кравите се поважни од жените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: