Им ја плаќаме струјата на жителите на Арачиново, Пластичарска, Бит пазар

Поранешен вработен во ЕВН сподели искуство од времето кога работел во ЕВН. Она што многу добро го знаеме од прва рака. Во Македонија има граѓани кои со години ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешен вработен во ЕВН сподели статус на ФБ, во кој јасно кажува дека добар дел од Скопје никогаш не плаќа струја. "2013 кога работев у ЕВН бев 60 дена во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Јавниот долг пораснал за 415 милиони евра во 2018-та година, покажува извештајот на Министерството за финансии. Ако на крајот од 2017-та година долгот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниту една мерка со која се простуваат неплатени сметки или даноци не е добра. Експертите категорични, на овој начин се учат неплаќачите дека еден ден ќе дојде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По лавината реакции од граѓаните во врска со владината идеја за отпишување долгови за струја направени до 2005 година, денеска свој став даде и Владимир Ѓорчев ...
| | веќе видена | слични

Отпишувањето на долговите за струја на граѓаните направени до 2005 година што го најави Владата предизвика низа реакции од граѓаните. Денеска реакција за ова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Познатиот економист и консултант Горан Рафајловски во вечерашното гостување на Топ тема на телевизија Телма истакна дека 2018 година е најлоша година за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Горан Рафајловски, познат економист и консултант во вечерашното гостување на Топ Тема на Ваша страна, смета дека изјавата на премиерот Зоран Заев каде што вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 163 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Им ја плаќаме струјата на жителите на Арачиново, Пластичарска, Бит пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: