HTC Sensation XL доби Ice Cream Sandwich десерт

Корисниците на HTC Sensation XL од Европа и Азија добија Android 4.0 надоградба. За да се осигурате дека ви е достаeпен овој десерт вашиот, притиснете на Settings > About Phone > Software updates. Надоградбата тежи 200 MB па доколку немате поголем интернет пакет, стрпете се за кога ќе ви биде достапна Wi-Fi конекција. Конкретната верзија која би требало да ја добиете е Android 4.0.3, додека HTC Sense останува на 3.6. Со ова ќе ви бидат достапни новитетите од Ice Cream Sandwich како: Face Unlock, новиот док за апликации и менито за мулти таскинг. Нешто што нема да добиете е новиот HTC Sense 4.0 HTC Sensation XL е достапен ексклузивно само преку Вип оператор email print Digg Digg
| | веќе видена | слични

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 128 | | | веќе видена

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

HTC Sensation XL доби Ice Cream Sandwich десерт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: