HTC Sensation XL доби Ice Cream Sandwich десерт

Корисниците на HTC Sensation XL од Европа и Азија добија Android 4.0 надоградба. За да се осигурате дека ви е достаeпен овој десерт вашиот, притиснете на Settings > About Phone > Software updates. Надоградбата тежи 200 MB па доколку немате поголем интернет пакет, стрпете се за кога ќе ви биде достапна Wi-Fi конекција. Конкретната верзија која би требало да ја добиете е Android 4.0.3, додека HTC Sense останува на 3.6. Со ова ќе ви бидат достапни новитетите од Ice Cream Sandwich како: Face Unlock, новиот док за апликации и менито за мулти таскинг. Нешто што нема да добиете е новиот HTC Sense 4.0 HTC Sensation XL е достапен ексклузивно само преку Вип оператор email print Digg Digg
| | веќе видена | слични

Останато

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 181 | | | веќе видена

Антверпен – Гент (20:30 ч.) Цели 18 и пол години Гент нема пораз на гостување кај Антверпен во првенствен дуел. И овојпат гостите ја имаат улогата на фаворити, ...
сите 385 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска и утре е во посета на Загреб каде во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб ќе оствари повеќе билатерални ...
сите 161 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Комисијата има да направи многу работи, бидејќи ознаките не се однесуваат само на „македонски, македонска, македонско од страна на нашата Македонија“, туку е ...
сите 222 | | | веќе видена

Гувернерката на македонската Народна банка, Анита Ангеловска-Бежоска е со став дека соработката меѓу Народна банка и Меѓународниот монетарен фонд е на високо ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

HTC Sensation XL доби Ice Cream Sandwich десерт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: