Мараја Кери треба да плати оштета за сексуално злоставување на својата поранешна менаџерка

Американската пејачка Мараја Кери (48) се согласи на спогодба и ќе плати оштета поради сексуално злоставување на поранешната менаџерка Стела Булечников, ...
| | веќе видена | слични

Светските фризери веќе изгласаа која ќе биде најпожелна боја на косата во 2019 година, а некои од познатите дами веќе ја испробаа. Ако русата коса некогаш била ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

По вчерашното приведување и одредување на мерка притвор на Катица Јанева, останува отворено прашањето кој ќе ја наследи на функцијата шеф на Специјалното јавно ...
сите 635 | | | веќе видена

Дали само со одлучна и сеопфатна акција и истрага може да се врати довербата во институциите и во неопходноста за градење на правна држава? Ова прашање повеќе ...
сите 450 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, чиј глас се слушаше во снимките објавени од италијанскиот весник „Ла Веритас“, во кои таа на главниот осомничен ...
сите 269 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена

По четиричасовен распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција од страна на шефицата Вилма Рускоска, специјалната обвинителка Катица Јанева ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мараја Кери треба да плати оштета за сексуално злоставување на својата поранешна менаџерка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: