Хитот на Бибер тргнат од YouTube

Верувале или не Џастин Бибер и хитот „Бејби“ кој преку ноќ го претвори во тин сеназација ќе биде тргнат од YouTube. Причина - бројот на „дислајкови“ е неверојатни 1,5 милиони. А да не ги споменуваме и негативните коментари. Досега пракса на YouTube беше да ги трген видеата на кои има толку многу неагативни реакции. Обожавателите на 17-годишнотот Биберче веќе започнаа петиција со која бараат од YouTube да не го тргне спотот, а за и самиот пејач, на својот Твитер профил - замоли да му помогнат да си ја спаси песничката. Во секој случај - продолжува неверојатниот феномен наречен Џастин Бибер - оние кои го сакаат - го обожаваат, а оние кои не го сакаат - речиси го мразат. Хитот „Бејби“, освен неверојатниот број на дислајкови - погледнат е над 600 милиони пати. Па ако имате намера да го спасувате - време е за „лајкање“.
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 290 | | | веќе видена

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 209 | | | веќе видена

Имотот во Чешка на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков ја зголемува околноста тој да се даде во бегство, продавајќи го огромниот имот од ...
сите 161 | | | веќе видена

Владата размислува и ќе донесе одлука да испрати барање за повлекување на одлуката за азил на Никола Груевски, од причини што доколку одлуката е заснована врз ...
сите 332 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 116 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хитот на Бибер тргнат од YouTube

Од:
До кого (е-маил):
Порака: