Хирови

Бројте до десет Сите ние се нервираме понекогаш. Тоа е природно човечко однесување. А кога станува збор за родители и деца, таквите ситуации може да се пре-творат во сериозен проблем. Она што загрижува е дека, според некои истражувања, на родителите кои често го губат трпението, неретко им се случува да го удрат нивното дете или цицалче. И самото природно однесување на децата, како што е фрлање играчки на подот, плачење без причина, правење нешто опасно, одби-вајќи да го сторат она што го бараат од нив или покажување агресија, мо-же понекогаш навистина да ве вознемири. Сепак, сето тоа е во рамките на нормалното однесување за децата што имаат помалку од три години. Ако родителите не спиеле доволно, ако чувствуваат дека се под стрес, ако се нервираат додека се затворени дома или ако имаат финансиски проблеми, тогаш однесувањето на новороденчето може да предизвика тие да ја загубат контролата. Проблемот лежи во тоа што, кога ќе се изнерви-рате, вашето дете може да се исплаши. Она што еден ден детето ќе го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 163 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 96 | | | веќе видена

„Разногласието и отсутството на одговорност во клучни моменти за државата го ставија на тезга деструктивното делување на ВМРО ДПМНЕ за најважното прашање за ...
сите 127 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 65 | | | веќе видена

Вчера во Општина Демир Капија, имаше теренска посета Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ заедно со својот тим.– Согласно контактите кои што ги имав со ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хирови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: